Komunikat drogowy – pogrzeb Jacka Krywulta - aktualizacja

Na zdjęciu logo MZD

Miejski Zarząd Dróg informuje, że w związku z zaplanowanymi na dzień 17 listopada br. uroczystościami pogrzebowymi byłego prezydenta Bielska-Białej śp. Jacka Krywulta, na trasie przejścia konduktu żałobnego wystąpią utrudnienia w ruchu. Inaczej pojadą także autobusy miejskie.

O godz. 11.00 odbędzie się msza święta w katedrze św. Mikołaja, po której nastąpi przemarsz konduktu żałobnego na cmentarz przy ul. Grunwaldzkiej. Na czas przemarszu konduktu wstrzymany zostanie ruch na trasie przemarszu - na ulicach św. Trójcy, Jana Sobieskiego, Stanisława Wyspiańskiego i Grunwaldzkiej.

W okresie od 16 listopada od godz. 17.00 do godzin popołudniowych 17 listopada wyłączone z użytku będą parkingi zlokalizowane blisko katedry i cmentarza: parking przy ul. Władysława Sikorskiego, parking przy Studiu Filmów Rysunkowych (ul. Mikołaja Kopernika), parking przy pl. Marcina Lutra, parking przy skrzyżowaniu ulic Juliusza Słowackiego i Henryka Sienkiewicza, parking wielopoziomowy przy Bielskim Centrum Kultury, parking na pl. Ratuszowym oraz na pl. św. Mikołaja. MZD prosi o uwzględnienie ww. informacji przy planowaniu podróży oraz przestrzeganie poleceń służb porządkowych zabezpieczających uroczystości pogrzebowe.

źródło: Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej
https://mzd.bielsko.pl/zmiany-organizacji-ruchu-zwiazane-z-uroczystosciami-pogrzebowymi-sp-jacka-krywulta/

 

Jak informuje Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego, od ok. godz. 12.00 do ok. godz. 13.00  mogą wystąpić czasowe wstrzymania kursów linii autobusowej nr 7 w ciągu ulic Jana III Sobieskiego, ul. Stanisława Wyspiańskiego i ul. Grunwaldzkiej . Jednocześnie z uwagi na zamknięcie ul. Grunwaldzkiej od ok. godz. 12.00 do ok. godz. 15.00 wprowadzony będzie objazd dla linii nr 15 i 23 — linie te zostaną skierowane na ul. Stanisława Wyspiańskiego i Jana III Sobieskiego. Pominięta będzie obsługa przystanku Grunwaldzka Szpital Miejski, w zamian obsługiwane będą przystanki Wyspiańskiego Szpital Miejski i Sobieskiego Wyspiańskiego.

Z uwagi na charakter uroczystości pogrzebowej podane godziny utrudnień w kursowaniu linii mogą ulec zmianie!

źródło: Komunikacja Miejska w Bielsku-Białej
https://komunikacja.bielsko-biala.pl/index.php/2023/11/15/utrudnienia-w-kursowaniu-linii-nr-7-zmiana-trasy-przejazdu-linii-nr-15-i-23-w-dniu-17-listopada-2023-r/