Klasy e-sportowe w Samochodówce

Piotr Kucia, Janusz Berek i Tomasz Kowalik podpisują umowę Piotr Kucia, Janusz Berek i Tomasz Kowalik podpisują umowę, źródło: ZSSiO

Zespół Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej podpisał umowę ze Stowarzyszeniem Esport Polska dotyczącą utworzenia w ZSSiO klas patronackich w dziedzinie e-sportu.

W ramach umowy od nowego roku szkolnego, czyli od września br., w klasach 4-8 Szkoły Podstawowej, jak i Technikum oraz Szkole Branżowej ZSSiO zostaną utworzone patronackie klasy e-sportowe. Uczniowie będą mogli uczestniczyć w dodatkowych zajęciach e-sportowych (w wymiarze 4 godzin tygodniowo) i zdobywać umiejętności w tym zakresie pod okiem specjalistów.

15 czerwca umowę podpisali zastępca prezydenta Bielska-Białej Piotr Kucia, dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących Janusz Berek oraz prezes Stowarzyszenia Esport Tomasz Kowalik. Obecni na uroczystości byli także wiceprezes stowarzyszenia Brunon Bielecki, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego Janusz Kaps i jego zastępca Jacek Broda.

E-sport, czyli sport elektroniczny, to zawody w grach komputerowych, jednak - jak podkreślali dyrektor Janusz Berek i prezes Tomasz Kowalik - zdecydowana większość ćwiczeń będzie ruchowa – gracze muszą przecież wypracować kondycję, refleks i orientację przestrzenną. Sama gra na komputerze - w komputerowy futbol, koszykówkę czy Minecrafta - będzie stanowić finał e-sportowych działań.

Podczas uroczystości uczniowie klas e-sportowych ze Szkoły Podstawowej w Rajczy i Zespołu Szkół Samochodowych w Żywcu zaprezentowali swoje umiejętności esportowe – dziewczyny z Rajczy zatańczyły z komputerem.

Dwaj uczniowie przed ekranem komputera
E-soortowe zmagania, źródło: ZSSiO

r