Kilometry przed konkursem o tytuł Rowerowej Stolicy Polski

Na zdjęciu rowerzystka na ścieżce rowerowej fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

Walka o tytuł Rowerowej Stolicy Polski już niedługo wejdzie w zasadniczy etap. 1 czerwca rusza rywalizacja główna. W zabawie po raz drugi z rzędu udział bierze Bielsko-Biała. 

Zakończyła się rozgrzewka przed rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski, która trwała od 21 marca do 21 maja br. Mimo, że wiosna tego roku była w Beskidach dość kapryśna i raczej nie zachęcała do plenerowych wypadów za miasto, licząca 84 zawodników drużyna Bielska-Białej przejechała łącznie 8.840 kilometrów. Lider, a właściwie liderka grupy, pokonała na rowerze dystans 1.220 kilometrów. 
Przypominamy, że 1 czerwca rusza rywalizacja główna. Konkurs potrwa miesiąc, a miasto - którego drużyna pokona największą liczbę kilometrów - otrzyma puchar i miano Rowerowej Stolicy Polski 2021. Już dzisiaj zachęcamy do zasilenia drużyny Bielska-Białej. Oprócz dobrej zabawy gwarantujemy również atrakcyjne nagrody dla najbardziej aktywnych. 

By wziąć udział w zabawie, potrzebne jest urządzenie z dostępem do internetu. Należy pobrać aplikację, wybrać rodzaj aktywności: jazda na rowerze i w drogę! Aplikacja jest dostępna nieodpłatnie na stronie: https://www.aktywne.miasta.pl/index.php/p/57-informacje 
Rejestruje ona liczbę przebytych kilometrów oraz m.in. liczbę spalonych kalorii. Osoby, które brały udział w zeszłorocznej edycji konkursu, mogą korzystać ze swoich starych loginów. 
W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości można pisać na adres mailowy Lokalnej Organizacji Turystycznej Beskidy: biuro@visitbielsko.pl lub dzwonić pod nr tel. 537 618 837. Na uczestników zabawy czekają atrakcyjne nagrody,.

Liczy się dobra sportowa zabawa i chęci, gdyż każdy kilometr ma znaczenie i może zadecydować o wygranej konkretnego miasta. Wszyscy, którzy jeżdżą na rowerach i posiadają telefony komórkowe, mogą wziąć udział w zabawie. Trzeba tylko pobrać darmową aplikację i wybrać miasto, które oficjalnie zgłosiło się do rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Ich lista znajduje się pod adresem https://www.aktywne.miasta.pl/index.php/ranking_miast

opr. JacK

Na zdjęciu plakat zachęcający do wzięcia udziału w rowerowej zabawie