Jeśli na kemping, to do Bielska-Białej

Na zdjęciu camper stojący na łące, przed nim stolik i fotele fot. Pixabay

Kemping przeżywa swój rozkwit. Liczba kamperów i miejsc, gdzie ich właściciele mogą się zatrzymać, rośnie jak grzyby po deszczu. Kilka takich punktów jest w naszym mieście. Teraz zostały dostrzeżone przez popularny wśród wielbicieli tego rodzaju turystki portal JetCamp.

Jeśli na kemping, to do Bielska-Białej - miasto znalazło się bowiem na trzecim miejscu w województwie śląskim w kategorii najlepszych gmin i powiatów kempingowych według rankingu serwisu JetCamp.

Serwis przebadał ponad 230 kempingów w Polsce, aby znaleźć najlepszą pod tym względem gminę. Ranking powstał na podstawie 84.375 recenzji. Autorzy zestawienia wzięli pod uwagę czynniki takie, jak średnia ocena kempingu w danej gminie i popularność kempingów w całej Polsce.

Przed nami są Brenna z oceną 9,8 i Tarnowskie Góry z oceną 9,2. Trzecie Bielsko-Biała uzyskało 9,0.

W ogólnym zestawieniu, które bierze pod uwagę prawie dwa i pół tysiąca miejscowości z całej Polski, Bielsko-Biała jest na 41. miejscu.

Dodatkowo, województwo śląskie znalazło się na pierwszym miejscu wśród województw z najlepszą oceną kempingów.

Kemping przeżywa swój rozkwit. Już w ciągu ostatnich 2 lat pandemii Covid-19 można było zaobserwować wzrost popularności wakacji na kempingu. W tym roku trend wzrostowy przybierał na sile i prawdopodobnie nastąpi prawdziwe nadrabianie zaległości. W ostatnich latach w Polsce odnotowano również wzrost liczby kamperów, których właściciele decydują się na wakacje we własnym kraju – pisze portal JetCamp.

JetCamp to dostępna w dziesięciu językach strona internetowa www.jetcamp.com, która ma prawie 23.000 zweryfikowanych kempingów i parków wakacyjnych oraz ponad 5 milionów odwiedzających rocznie. Można na niej znaleźć polecenie trzech kempingów w naszym mieście.

link do artykułu: https://www.jetcamp.com/pl/blog/najlepsze-miejsca-do-biwakowania-w-polsce/

źródło: JetCamp

oprac. ek