Jesienne budowanie

Na zdjęciu budynek fot. Jacek Kachel Wydział Prasowy UM w BB


60. Międzynarodowe Targi Budownictwa Jesień 2022, w których uczestniczyło około 200 wystawców, odbyły się od 23 do 25 września w hali pod Dębowcem. 


Jesienna edycja targów budownictwa w tym roku była wyjątkowa, 60. Jubileuszowa, powiązana z 30-leciem działalności Biura Promocji i Wystaw Astra w organizacji targów. Z tego okazji nie mogło zabraknąć życzeń, wspomnień i okolicznościowego tortu. 


Obecny na targach prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski złożył gratulacje Barbrze i Eugeniuszowi Kropkom, właścicielom bielskiego Biura Promocji i Wystawa Astra, podkreślając, że targi budownictwa przez lata były dostarczycielem rzetelnych i sprawdzonych nowinek w budownictwie, które pomogły wielu mieszkańcom miasta i regionu zrealizować marzenie o swoim własnym domu czy też mieszkaniu. Z okazji jubileuszu życzenia popłynęły do firmy od władz wszystkich szczebli w kraju oraz od instytucji z Czech i Słowacji. 


Międzynarodowe Targi Budownictwa to największa impreza branżowa w południowej Polsce, swoim zasięgiem obejmuje region pogranicza polsko-czesko-słowackiego. Na targach prezentowało się w tym roku około 200 wystawców, którzy przedstawiali wyroby 480 producentów.


Równolegle do 60. Targów Budownictwa odbywały się 24. Targi Technik Grzewczych i Oszczędności Energii Instal System 2022, które w obecnej sytuacji energetycznej kraju i Europy prezentowały wiele przydatnych nowości, rozwiązań i propozycji w zakresie ograniczania zużycia energii oraz obniżania kosztów eksploatacji budynków.


Przygotowano również śląską edycję Dnia Otwartego Inżyniera Budownictwa. Na stoisku Stowarzyszenia Specjalistów Robót Wykończeniowych przeprowadzane były pokazy i prezentacje, jak sobie poradzić z wieloma problemami przy samodzielnych pracach wykończeniowych. Natomiast podczas Seminarium Dom Ciepły i Przyjazny prezentowano bogatą wiedzę, najnowsze przepisy prawne, efektywne rozwiązania techniczne.

Przyznano tradycyjnie nagrody i wyróżnienia targowe dla wystawców. Puchar Prezydenta Miasta Bielska-Białej otrzymała firma Prefabed sp. z o.o. Autoryzowane Centrum Dystrybucji marki Bauter za wprowadzenie na rynek regionalny rewolucyjnej technologii termoizolacji cienkowarstwowej systemu Bauter.

JacK

Na zdjęciu stojący ludzie

 

Na zdjęciu stojący ludzie

 

Na zdjęciu stojący ludzie

 

Na zdjęciu stojący ludzie

 

Na zdjęciu stojący ludzie

 

Na zdjęciu stojący ludzie

 

Na zdjęciu stojący ludzie