IDOL za Spektakle bez barier

Na zdjęciu makieta Teatru Polskiego źródło: Teatr Polski

Teatr Polski i realizowany w nim od 2013 roku projekt Spektakle bez barier znalazł się na pierwszym miejscu konkursu IDOL, w kategorii Instytucja otwarta dla niewidomych w województwie śląskim. 

Tytułem IDOLA honorowane są osoby i instytucje szczególnie zaangażowane w pomoc osobom niewidomym i słabowidzącym. Znalezienie się w tym gronie jest ważnym wyróżnieniem dla bielskiego teatru, . 

Nagroda została wręczona podczas konferencji regionalnej Reha for The Blind in Poland 2022 w Katowicach.

- W czasie konferencji, wraz z innymi instytucjami, wzięliśmy również udział w dyskusji Świat otwarty dla niewidomych - rehabilitacyjna moc sportu i kultury, gdzie mieliśmy okazję przybliżyć uczestnikom nasz projekt Spektakle bez barier – informuje koordynująca projekt Spektakle bez barier w bielskim TP Joanna Feikisz.

Teatr Polski udostępnia swoje spektakle dla osób z dysfunkcjami wzroku i słuchu już od dziesięciu lat. Zaczęło się od prezentowania przedstawień z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na język migowy, w kolejnych latach dochodziły inne, bardzo różnorodne działania - warsztaty, oprowadzania czy spotkania z artystami. Spektakle bez barier cieszą się dużym uznaniem wśród odbiorców, projekt wciąż się rozwija i zyskuje coraz szersze grono uczestników i partnerów.

Najbliższe projektowe działanie to zaplanowany na 24 września na godz. 19:00 spektakl Nikt nie kocha tak jak tenor z tłumaczeniem na język migowy.

Projekt Spektakle bez barier dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – Państwowego Funduszu Celowego. 

r


 

Na zdjęciu warsztaty dla osób niewidomych w TP
źródło: Teatr Polski
Na zdjęciu Joanna Feikisz prezentuje projekt w trakcie konferencji
Joanna Feikisz prezentuje projekt w trakcie konferencji, fot. Teatr Polski

logotypy