GraMY doBBro po raz trzeci!

plakat

Już jutro, 1 sierpnia o godz. 19.00, na bielskim Rynku rozpocznie się koncert GraMY doBBro III. Bielscy artyści po raz trzeci grać będą przeciw nienawiści – dla przyjaźni, wzajemnego szacunku i zrozumienia. Przy okazji koncertu zbierane będą fundusze na Hospicjum św. Kamila w Bielsku-Białej.

GrajMY doBBro to wydarzenie integrujące społeczność lokalną i pokazujące, że razem jesteśmy silni. Po raz pierwszy pod tym hasłem bielszczanie zmobilizowali się i zdecydowanie sprzeciwili się nienawiści w obliczu tragedii, która rozegrała się w Gdańsku podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2019,. Wyrazem tego był koncert, który odbył się 11 lutego 2019 r. w Teatrze Polskim z udziałem ponad stu bielskich artystów.

#graMYdoBBro jest wspólną inicjatywą Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej oraz lokalnych artystów. Akcja została zapoczątkowana przez jedną ze znanych piosenkarek, która po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza zachęciła środowiska artystyczne do integracji. Bielsko-Biała podjęło inicjatywę, ale w swój własny sposób i 11 lutego 2019 w Teatrze Polskim w naszym mieście mieliśmy okazję wysłuchania niezwykłego koncertu, w którym ponad 30 wokalistów, muzyków i zespołów z różnych środowisk (a łącznie – 150 osób!) wyraziło sprzeciw dla nienawiści oraz dało wyraz jedności i solidarności. Dzięki cudownemu przyjęciu wydarzenia przez bielszczan odbyła się II edycja koncertu, tym razem na bielskim Rynku w sierpniu 2019. Bielszczanie ponownie przyjęli tę inicjatywę z otwartymi sercami i grało dla nas ponownie ponad 150 artystów!

W koncercie 1 sierpnia wystąpią – Akurat, BIAŁY / HENDONS, Bielska Szkoła Aktorska im. A. Osieckiej, Eclipse, Factory of Blues, Grupa Furmana, Maciej Gucik, Klara, Habowska, Joanna Dolly Dolata & Aleksandra Wagner, Jovi, Kamuflaż, Tomasz Lewandowski, Damian Luber, Miss Aicha i Sebastian Thiel, Anna Mysłajek, Michał Naglik, NatKa Polka, nevmikey, NONA&COMPANY, N.O.T., Rafał Pisowicz, Pociąg Rock'n'Roll, Retrospekcja, Sebastian Karti Jakubiec, sskjegg, TOM Tomasz Filipczak, Twinseed, Walimy w Kocioł, Juliusz Wątroba, Wienzo&Magia SCZ FAMILIA, Włóczykije oraz Zawierszujmy Bielsko. Koncert GrajMY doBBro III poprowadzi Piotr Skucha. Gościem specjalnym koncertu będzie Janusz Yanina Iwański.

Bielskie Hospicjum św. Kamila będzie można wesprzeć, kupując cegiełki w postaci przygotowanych specjalnie z okazji koncertu koszulek. Organizatorzy dysponują 300 takimi koszulkami, w tym damskimi i męskimi za 30 złotych oraz dziecięcymi za 25 złotych. Oczywiście w zamian za cegiełkę można przekazać większą kwotę. W czasie koncertu będzie można także wrzucać datki na rzecz hospicjum do puszek.

Zachęcamy  również do śledzenia transmisji on-line koncertu, która będzie dostępna na profilach Facebook:

https://www.facebook.com/bielskobiala.profiloficjalny

https://www.facebook.com/jaroslawklimaszewski.bb/

1 sierpnia bądźcie z nami! Znów wspólnie zagrajMY doBBro! Koncert odbywa się pod honorowym patronatem inicjatora – prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego. Organizatorami koncertu są Urząd Miejski w Bielsku-Białej, Teatr Polski w Bielsku-Białej, Bielskie Centrum Kultury, Podbeskidzki Przegląd Muzyczny; partnerami - Gemini Park, Aqua S.A., I love BB, Business Consulting, Ochotnicza Straż Pożarna w Bystrej, Pizzeria Demonios. Patronat medialny nad koncertem objęli Radio Bielsko, Kronika Beskidzka, Beskidzka 24, Nowe Studio, Regionalna TV, Bielski Almanach, 2BStyle, Pełna Kultura.

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/224805608696105/

plakat