Grała na korcie śpiewająco

Na zdjęciu sportowiec Łukasz Pietsch (kabaret Hrabi) zwycięzca rywalizacji singlistów, o Puchar Banku BNP Paribas, fot. Jacek Kachel Wydział Prasowy UM w BB

Królową kortów 15. Beskid Cup –Turnieju Tenisa Ziemnego Artystów Polskich o Puchar Banku BNP Paribas i Puchar Prezydenta Miasta Bielska-Białej okazała się znakomita wokalistka jazzowa rodem z bielskiej Straconki – Urszula Dudziak.

Już po raz 15. znani artyści scen polskich zawitali do Jaworza, aby wziąć udział w zmaganiach sportowych. Turniej tenisowy odbywał się w dniach 9-12 sierpnia na kortach SPA Hotelu Jawor.

Niekwestionowaną królową kortu była Urszula Dudziak i to jej kibicowała zdecydowana większość licznie zgormadzonej publiczności. Gorący doping przyniósł efekt. Pochodząca ze Straconki Urszula Dudziak zwyciężyła w parze z Robertem Stockingerem rywalizację w deblu/mikście. W finale para Stockinger-Dudziak pokonała duet Bogdan Kłys (prezes TS Podbeskidzie) i Przemysław Żejmo (kabaret Jurki).  
Puchary i medale w tej kategorii wręczał zastępca prezydenta Bielska-Białej Adam Ruśniak. W turnieju deblowo-mikstowym zawodnicy walczyli o Puchar Prezydenta Miasta Bielska-Białej. Natomiast rywalizację singlistów o Puchar Banku BNP Paribas na kortach w Jaworzu wygrał, dodajmy po raz piąty, Łukasz Pietsch, artysta kabaretu Hrabi. W finale pokonał rapera Jacka Mezo Mejera. Co ciekawe, zwycięzca turnieju, wpisując się do pamiątkowej kroniki, którą prowadzi słynny bielski kronikarz Andrzej Ziomek, dodał już 9 sierpnia adnotację: W drodze do finału!

Czterodniowe zmagania sportowe były nie tylko rywalizacją, ale doskonałą zabawą zarówno dla artystów i ich rodzin, jak i dla publiczności. Prawdziwy raj mieli łowcy autografów, którzy mogli nie tylko otrzymać wpisy gwiazd, ale również na spokojnie zamienić z nimi kilka zdań. Wśród uczestników turnieju były znani i cenieni artyści sceny polskiej: Radosław Bielecki, Wojciech Dąbrowski, Jan Englert, Stefan Friedman, Piotr Gąsowski, Zbigniew Górny, Władysław Grzywna, Krzysztof Hanke, Robert Janowski, Mariusz Kałamaga, Dariusz Kamys, Leszek Malinowski, Jacek Mezo Mejer, Łukasz Pietsch, Marcin Piotrowski Liber, Maurycy Polaski, Grzegorz Poloczek, Krzysztof Respondek, Robert Rozmus, Przemysław Sadowski, Henryk Sawka, Wojciech Skibiński, Piotr Skarga, Robert Stockinger i Tomasz Stockinger oraz Przemysław Sasza Żejmo. Na kortach pojawiła się również doskonale znana bielszczanom z Teatru Polskiego Anna Guzik-Tylka.

JacK

Na zdjęciu sportowcy
Urszula Dudziak zwyciężyła w parze z Robertem Stockingerem rywalizację w deblu/mikście, fot. Jacek Kachel Wydział Prasowy UM w BB

 

Na zdjęciu sportowiec
Jacka „Mezo” Mejera, w finałowej walce, fot. Jacek Kachel Wydział Prasowy UM w BB
Na zdjęciu uczestnicy zawodów Na zdjęciu uczestnicy zawodówNa zdjęciu uczestnicy zawodówNa zdjęciu uczestnicy zawodów