Godziny dla rodziny

Na zdjęciu wykładowczyni konferencji fot. materiały Szkoły Podstawowej Skała

Konferencja edukacyjno-wychowawcza pt. Dodaj mi skrzydeł odbyła się 16 marca Szkole Podstawowej Skała przy ul. Dawnej 12 w Bielsku-Białej. Wydarzenie skierowane było do rodziców dzieci przedszkolnych i szkolnych, a dotyczyło samodzielności.

Blisko 100 osób uczestniczących w konferencji miało okazję wysłuchać wykładów Agnieszki Stefaniuk: W kierunku samodzielności. Emocje. Nauka. Relacje oraz Marcina Stębelskiego: Dziecko, które może. Kilka słów o tym, jak wychować samodzielne dzieci.

W trakcie wydarzenia zapewniona była opieka dla dzieci, poczęstunek oraz działała miniksięgarnia z książkami edukacyjnymi dla rodziców, a nad organizacją wydarzenia czuwali także uczniowie szkoły w ramach szkolnego wolontariatu. 

Konferencje edukacyjno-wychowawcze organizowane przez Przedszkole Ziarenko i Szkołę Podstawową Skała są wydarzeniami cyklicznymi, odbywają się dwa razy w roku i skierowane są do szerokiego grona rodziców przedszkolnych i szkolnych. Kolejna edycja odbędzie się w październiku. 

Dwie godziny dla rodziny to tytuł nowego cyklu spotkań z ekspertami. 6 kwietnia o godz. 10.00 w Przedszkolu Ziarenko zainauguruje go wykład dla rodziców Droga ku dojrzałości - o nawykach, które wzmacniają osobowość dziecka i upraszczają życie rodzica. Wygłosi go Magdalena Trepińska, dyrektor Przedszkola Horyzonty w Poznaniu, moderator Akademii Familijnej, tutor, wychowawca, mama pięciorga dzieci. Po wykładzie odbędzie się sesja pytań i odpowiedzi. Przedszkole zapewnia opiekę nad dziećmi od 2,5 roku, jej koszt to 40 zł.
Formularz zapisów: https://forms.office.com/e/MWuYrFM15B

r

 

Na zdjęciu plakat wykładu

 

Na zdjęciu plakat wykładu