Fotografia lotnicza i spotkanie z pilotem, a nawet dwoma

Na zdjęciu stojący człowiek fot. Jacek Kachel Wydział Prasowy UM w BB

Wystawa fotografii lotniczej oraz rozmowy z dwoma pilotami Krzysztofem Cieślawskim i Mariuszem Stajewskim wypełniły spotkanie w Zespole Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku-Białej. 

12 września w Zespole Szkół Technicznych i Handlowych odbyła się impreza szczególnie interesująca dla fanów lotnictwa, szczególnie uczniów klas kierunku technik mechanik lotniczy, a także klas fotograficznych. Nauczyciel tej szkoły Krzysztof Cieślawski, który jest równocześnie pilotem i współpracownikiem najbardziej znanego polskiego czasopisma lotniczego - Przeglądu Lotniczego / Awiation Review - zaprezentował kilkanaście wybranych fotografii o tematyce lotniczej. Zaprosił też chętnych na zajęcia koła fotografii lotniczej, na których zainteresowani będą mogli się dowiedzieć, jak takie zdjęcia wykonywać. 

Rozwijanie takich pasji i pomysł powstania kółka fotografii  lotniczej pochwalił obecny na spotkaniu prezydent Jarosław Klimaszewski. 
Gwiazdą spotkania był pilot doświadczalny pierwszej klasy Mariusz Stajewski.  Opowiadał o pracy pilota doświadczalnego, ale także odpowiadał na pytania uczniów dotyczące możliwości pracy w lotnictwie i uzyskania uprawnień lotniczych.
Wystawę fotografii lotniczej będzie można oglądać do końca września br. w ZSTiH.


JacK 
 

Na zdjęciu stojący ludzie

 

Na zdjęciu stojący ludzie

 

Na zdjęciu stojący ludzie

 

Na zdjęciu stojący ludzie

 

Na zdjęciu stojący ludzie

 

Na zdjęciu stojący ludzie

 

Na zdjęciu stojący ludzie