FERMENTY 2021

Logo Fermentów

Już dziś w Bielsku-Białej rozpoczyna się Festiwal Kabaretowy Fermenty. Na początek zaplanowano wernisaż wystawy pokonkursowej 9. Bielskiego Konkursu Satyrycznego Wrzuć na luz – to o godz. 18.09 w Azyl Pub przy ul. Wzgórze – tam, gdzie mieścił się kiedyś kultowy Bazyliszek.

Od jutra ruszą wydarzenia kabaretowe. 23 września o godz. 18.00 w Domu Kultury w Starym Bielsku odbędzie się spotkanie pod hasłem Bohdan Smoleń wiecznie żywy; w programie będą anegdoty, żarty, fotografie, piosenki - czyli saga mistrza kabaretu w opowieściach Krzysztofa Deszczyńskiego. Deszczyński – aktor lalkarz, scenarzysta, reżyser – przez wiele lat przyjaźnił się z Bohdanem Smoleniem; to on był pomysłodawcą wystawienia Smoleniowi pomnika w Poznaniu. Gościnnie wystąpią Olga Łasak z zespołem i Piotr Skucha. Do wstępu upoważniają darmowe karnety, do pobrania w DK w Starym Bielsku.

24 września o godz. 17.00 w Bielskim Centrum Kultury rozpocznie się Gala festiwalowa, wystąpią śpiewak i komik Czesław Jakubiec oraz Kabaret Hrabi, czyli Joanna Kołaczkowska, Dariusz Kamys, Tomasz Majer i Łukasz Pietsch. Program Ariaci, który zaprezentują, udowadnia, że opera może być dla człowieka zrozumiała, pouczająca, wzruszająca, a nawet zabawna. Prowadzenie Olga Łasak z Kabaretu Czesuaf. Bilety na galę kosztują 70 zł.

25 września o godz. 17.00 w Klubie Klimat początek Konkursu kabaretów o nagrodę Złotego Fermenta. W festiwalowym jury zasiądą artyści: aktorka teatralna i telewizyjna Anna Guzik, Dariusz Kamys z kabaretu Hrabi, Piotr Skucha z kabaretu Długi i Krzysztof Deszczyński. W konkursie wezmą udział Kabaret A jak! z Krakowa, kabaret Demakijaż z Torunia, Kwiatkowski i Bank z Krakowa, Nibykabaret z Krakowa oraz iluzjonista Adam Duryło.
Gwiazdą wieczoru będzie Kandydat na Prezydenta Antoni Gorgoń Grucha. Prowadzenie - Olga Łasak z Kabaretu Czesuaf. Bilety po 20 zł.

Finał Fermentów zaplanowano 26 września o godz. 18.00 w Bielskim Centrum Kultury, a w programie spektakl Porwanie afera gruntowa. To energiczna, zabawna farsa z wątkiem politycznym i sensacyjnym, w której wystąpią Agnieszka Litwin, Przemysław Żejmo i Marek Litwin z kabaretu Jurki oraz Dariusz Kamys z kabaretu Hrabi i aktor Teatru Bagatela w Krakowie Marcel Wiercichowski, bilety 60 zł.

bliższe informacje www.fermenty.pl, @FestiwalKabaretowyFermenty

Festiwal Kabaretowy Fermenty to cykliczna impreza organizowana od 1999 roku w Bielsku-Białej przez grupę zapaleńców i miłośników różnych form kabaretowych: Grupę Twórczą Ferment oraz Miejski Dom Kultury - Dom Kultury w Starym Bielsku.

r