Ferie w bibliotece

Na zdjęciu propozycja wykonania lornetki dla Pampaliniego na Facebooku Książnicy Beskidzkiej Propozycja wykonania lornetki dla Pampaliniego na Facebooku Książnicy Beskidzkiej

Tegoroczne ferie w bibliotece odbywają się w Książnicy Beskidzkiej on-line pod hasłem Radośni w Bielsku – doBBrze mi tu..

- Świętujemy 70-lecie połączenia Bielska i Białej w jedno miasto i rozmawiamy o radości płynącej z mieszkania tutaj. Towarzyszą nam bajkowe postacie znane z książek i animacji z bielskiego Studia Filmów Rysunkowych – mówi dyrektor Książnicy Beskidzkiej Bogdan Kocurek.

Zajęcia prowadzone przez bibliotekarki odbywają się od 4 do 15 stycznia w formie on-line po wcześniejszych zapisach. W czasie każdego spotkania KB proponuje pracę plastyczną, którą dzieci mogą wykonać w domu po obejrzeniu filmiku instruktażowego umieszczonego na profilu Facebooku KB https://www.facebook.com/KsiaznicaBeskidzka oraz na kanale YouTube i po odebraniu pakietów z materiałami do prac, czekającymi w Dziale dla Dzieci i Młodzieży KB. Tworzone były - płatki konstrukcje przypominające śniegu, kolorowe odlewy gipsowe, kolaże gipsowe, mapa Bielska-Białej, papierowy Reksio, a dzisiaj biblioteka proponuje wykonanie lornetki dla Pampaliniego.

- Jak co roku ogłosiliśmy konkurs plastyczny z nagrodami oraz akcje czytelnicze. Konkurs Inicjały BB w Twojej odsłonie polega na ozdobieniu inicjałów naszego miasta wybranymi motywami przy pomocy dowolnej techniki plastycznej. Na prace czekamy do końca ferii – informuje dyrektor B. Kocurek. 

Dużym zainteresowaniem cieszy się akcja Książnicy Beskidzkiej pod hasłem: #ZaCoKochamBielskoBiala, w której biblioteka zaprasza do wyrażenia sympatii do naszego miasta poprzez wysłane do KB zdjęcia lub króciutkiego filmiku. Dzięki nim powstanie film promujący nasze miasto. Materiały można nadsyłać do końca stycznia, a wśród uczestników akcji zostaną rozlosowane nagrody. Początek filmu można już obejrzeć na profilu FB książnicy https://www.facebook.com/KsiaznicaBeskidzka

W Dziale dla Dzieci i Młodzieży KB stoi symboliczny urodzinowy tort dla Bielska-Białej. Biblioteka czekamy na życzenia dla miasta od czytelników, które można wypisywać na przygotowanej przy nim planszy 70 życzeń dla BB.

opr. JacK 

Na zdjęciu akcja Książnicy Beskidzkiej pod hasłem: #ZaCoKochamBielskoBiala, Plakat zapraszający na ferie w bibliotece