Dzień Pracownika Socjalnego

Na zdjęciu kwiaty fot. Pixabay

21 listopada obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. To święto wszystkich pracowników służb społecznych, a w szczególności pracowników socjalnych. Z tej okazji prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski skierował do pracowników tego sektora podziękowania za ich niełatwą pracę i życzenia satysfakcji z jej wykonywania.

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego chciałbym złożyć życzenia wszystkim osobom zatrudnionym w jednostkach pomocy społecznej oraz serdecznie podziękować za pełną poświęcenia pracę i codzienną gotowość do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. 
Praca socjalna to misja wymagająca ogromnej wrażliwości i wyjątkowej empatii. To trudny, ale bardzo potrzebny zawód i ciężka praca wymagająca nie tylko wiele wysiłku, ale przede wszystkim zrozumienia drugiego człowieka i – poza udzieleniem mu niezbędnej pomocy – okazania zwykłej ludzkiej życzliwości.
Życzę Państwu niesłabnącego entuzjazmu, siły do wykonywania codziennych obowiązków zawodowych oraz wiary we własne możliwości i umiejętności.

                        Prezydent Miasta Bielska-Białej
                              Jarosław Klimaszewski