Dzień Dziecka u Brata Alberta

Na zdjęciu wręczane są paczki Nikola, Piotr Ryszka i ks. Tomasz Niedziela z Caritas, fot. Paweł Sowa Wydział Prasowy UM w BB

Mali podopieczni Bielskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta otrzymali 1 czerwca paczki z okazji Dnia Dziecka.

Caritas diecezji bielsko-żywieckiej wspólnie z Bielskim Kołem Towarzystwem Pomocy im. św. Brata Alberta przygotowali w tym roku 100 paczek dla dzieci.
– Dzień Dziecka to dzień radości dla naszych najmłodszych. Wierzymy głęboko, że takie skromne i mało wspólnotowe świętowanie jest już ostatni raz i za rok będziemy razem wszyscy połączeni wspólną zabawą w Bielskim Centrum Kultury. W związku z tym niełatwym czasem pandemii wspólnie z Caritasem przygotowaliśmy 100 paczek, a nasi mali podopieczni przychodzą je odbierać indywidualnie – informuje prezes Bielskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta Piotr Ryszka. – W tym roku zawieźliśmy też część paczek do Pogotowia Opiekuńczego, gdyż znajdujące się tam dzieci są bardzo pokrzywdzone. Przecież każdy z nas bez względu na wiek lubi być obdarowywany – dodaje Piotr Ryszka.

JacK

 

Na zdjęciu Piotr Ryszka, Nikola i ks. Tomasz Niedziela  z Caritas
Piotr Ryszka, Nikola i ks. Tomasz Niedziela  z Caritas, fot. Paweł Sowa Wydział Prasowy UM w BB

 

Na zdjęciu paczki dla dzieci