Dwukierunkowy ruch na ul. Krakowskiej

Na zdjęciu ul. Krakowska fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

Dobra i długo wyczekiwana wiadomość dla kierowców w Bielsku-Białej: 19 maja Miejski Zarząd Dróg przywrócił ruch dwukierunkowy na całym rozbudowywanym odcinku ul. Krakowskiej. MZD apeluje jednak do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności ze względu na roboty wykończeniowe. Na ulicy nadal są pracownicy wykonawcy i porusza się sprzęt budowlany.

Modernizacja ul. Krakowskiej zaczęła się w połowie 2018 r. Przebudowana została jezdnia, rozbudowane skrzyżowania z drogami podporządkowanymi, wybudowane obustronne chodniki i brakujące zatoki autobusowe. Wybudowano i przebudowano obiekty inżynierskie, a także przebudowano odwodnienie drogi.

- Po blisko dwóch latach prac ta znacząca drogowa inwestycja dobiega końca. Obecnie trwają prace na poboczach oraz pojedynczych wlotach. Należy podkreślić, że rozpoczęły się już pierwsze procedury związane z odbiorami, trwają przeglądy wykonanych robot, sprawdzamy ewentualne usterki – mówi dyrektor MZD Wojciech Waluś. - Przed nami również rozliczenie tej inwestycji. Kosz wszystkich robót prowadzonych w ramach zadania, zarówno na ul. Krakowskiej, jak i ul. Żywieckiej, to ponad 100 mln zł – dodaje.

Przypominamy, że obie ulice - Krakowska i Żywiecka - modernizowane były w ramach jednego zadania.

Emilia Klejmont