Dwa medale dla KS Sprint

Zawodnicy Sprintu podczas zawodów w Kędzierzynie-Koźlu fot. KS Sprint

Podczas lekkoatletycznych Międzywojewódzkich Mistrzostw U16, które odbyły się 11 września w Kędzierzynie-Koźlu, zawodnicy bielskiego klubu Sprint Bartosz Zając i Jakub Siwiło zdobyli dwa medale.

Bartosz Zając (trenerka Katarzyna Dobija) zdobył srebro w biegu na 300 m, uzyskując czas 38.01. Jakub Siwiło (trener Michał Dębowski) był trzeci w skoku w dal z wynikiem 5,58 m.

Sportowcy Sprintu zajęli też kilka miejsc w ścisłym finale - 4. miejsca: Jakub Siwiło w pchnięciu kulą, Patrycja Reszko w wieloskoku, Aurelia Lachowska w biegu na 600 m i w sztafecie 4 x 100 m; 5 miejsca: Martyna Kruczek w skoku w dal i Michał Ziobrowski w biegu na 1000 m przez płotki; 7 miejsce: Mikołaj Urbaś w biegu na 2000 m; 8 miejsca: Lena Łazarczuk w wieloskoku; Piotr Sokołowski w rzucie dyskiem; Marcin Madrak w biegu na 100 m (lekki uraz nie pozwolił uzyskać miejsca medalowego w biegu finałowym). Pozostali zawodnicy zajęli dalsze miejsca.

W klasyfikacji klubowej Sprint uplasował się na wysokiej 7. pozycji na 46 klubów województw śląskiego i opolskiego.