Duo solo już 10 lat

Na zdjęciu tancerze fot. Dom Kultury w Komorowicach

Od pięknych wizyjnych układów najmłodszych tancerek przez hiphopowe choreografie do wręcz akrobatycznych figur pole dance – całe bogactwo tańca współczesnego zaprezentowali artyści biorący udział w Musicalowym Show, które Dom Kultury w Komorowicach przygotował z okazji 10-lecia Ogólnopolskiego Przeglądu Tanecznego Karnawałowe Duo Solo.

Jak na jubileusz przystało, gala odbyła się 22 stycznia w wyjątkowym miejscu – w pięknych wnętrzach Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Na początek rozległy się dramatyczne dźwięki muzyki dobrze znanej z filmowego musicalu Upiór w operze; w bohaterów tej opowieści wcielili się Joanna Jatkowska i Marcin Nawrocki, a towarzyszyli im zespół Navvrocki oraz tancerze Formy z Domu Kultury w Olszówce w etiudzie Taniec cieni z choreografią Mateusza Wojtasińskiego. 

Imprezę zabawnie poprowadził aktor Teatru Polskiego Michał Czaderna. Zapraszając na scenę patrona imprezy, zapowiedział go jako postać, która na tańcu zjadła zęby, m.in. nauczyła tańczyć Franka Sinatrę i jest autorem sławnego moonwalka (księżycowego chodu) Michaela Jacksona. W ten sposób został zapowiedziany oczywiście prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, który, wyraźnie rozbawiony tym wstępem, przemówił w podobnej konwencji, gratulując jubileuszu Ogólnopolskiego Przeglądu Tanecznego Karnawałowe Duo Solo jego organizatorce Iwonie Baron, Domowi Kultury w Komorowicach i Miejskiemu Domowi Kultury, którego częścią jest komorowicki DK.

- Ponoć ludzie najlepiej wyglądają w tańcu – stwierdził prezydent J. Klimaszewski, zapraszając do obejrzenia jubileuszowych pokazów. 

Poprzedziły je filmowe wspomnienia przedstawiające najlepszych tancerzy i ich występy; pokazano tez drugi film ze obrazkami zza kulis, z przygotowań, prac konkursowego jury. Później przyszedł czas prezentacje niezwykle utalentowanych tancerzy oraz ich wspaniałych układów choreograficznych.

- W tym roku z okazji jubileuszowej edycji nie przygotowaliśmy konkursu, a Musicalowe Show, do udziału w którym zaprosiliśmy laureatów wszystkich poprzednich edycji – informuje organizatorka kierowniczka Domu Kultury w Komorowicach 

Na scenie Teatru Polskiego wystąpiło wielu artystów, relację ze show można znaleźć na Facebooku Domu Kultury w Komorowicach.

Jako niespodzianka wieczoru wystąpili jurorzy kolejnych konkursowych edycji w choreografii Mateusza Wojtasińskiego do utworu Shake a Tail z musicalu Blues Brothers. W tym tańcu zaprezentowali się Szymon Bożek ze Studia Tańca PASSO, Sonia Baron, aktor Teatru Polskiego Mateusz Wojtasinski, Ewelina Kasperek-Szymik, Katarzyna Bator, Karolina Mokry, Ewa Czubińska-Dutka, Agata Kruczyńska-Dzianach z DK w Kamienicy, Izabela Czyżycka, Dawid Falędysz i Mateusz Pawłowski. 
Wszyscy tancerze otrzymali złote medale, a instruktorzy oraz jurorzy pamiątki z jubileuszu.

Misicalowe Show gromkimi brawami oklaskiwała licznie zgromadzona publiczność, w tym poseł Mirosława Nykiel, zastępca prezydenta Adam Ruśniak, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Bielska-Białej Karol Markowskiwice i Piotr Ryszka, przewodnicząca Komisji Kultury i Edukacji RM Małgorzata Zarębska oraz radni – Urszula Szabla i Rafał Ryplewicz, dyrektor Teatru Polskiego Witold Mazurkiewicz, dyrektor Miejskiego Domu Kultury Małgorzata Motyka-Madej i byli dyrektorzy MDK - Franciszek Kopczak oraz Zbigniew Hendzel, a także b. kierownik DK w Komorowicach Henryka Niemiec

Po galowym koncercie na wszystkich czekał uroczysty tort ufundowany przez Cukiernię Jedyną A.A. Bąk oraz Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej.

wag

 

na zdjęciu koncert galowy w teatrze
Joanna Jatkowska i Marcin Nawrocki, zespół Navvrocki oraz tancerze Formy z Domu Kultury w Olszówce, fot. Dom Kultury w Komorowicach

 

na zdjęciu Tahira
Paulina Stąsiek Tahira i jej grupa pokazowa tańca orientalnego Hikaja z Bielska-Białej, fot. DK w Komorowicach

 

Na zdjęciu prezydent Bielska-Białej
Prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, kierowniczka Domu Kultury w Komorowicach Iwona Baron i aktor Teatru Polskiego Michał Czaderna

 

na zdjęciu koncert w teatrze
Pole Dance, fot. DK w Komorowicach

 

na zdjęciu tancerki
Maria Kłaptocz i Dorota Skobel z Lelya Gimnastic Academy, fot. DK w Komorowicach

 

na zdjęciu tancerze
Maja Faroń i Mateusz Jóźwicki z Klubu Tańca Towarzyskiego Nowy Styl w Bielsku-Białej, fot. Dom Kultury w Komorowicach

 

na zdjęciu uroczystość w teatrze
Uczestnicy Musicalowego Show z Iwoną Baron i Michałem Czaderną, fot. Dom Kultury w Komorowicach

 

na zdjęciu znaczek przeglądu
fot. Dom Kultury w Komorowicach

 

Na zdjęciu Adam Ruśniak kroi tort
Zastępca prezydenta Bielska-Białej Adam Ruśniak kroi jubileuszowy tort, fot. Dom Kultury w Komorowicach