Dojazd do Doliny Wapienicy

Na zdjęciu autobus fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

Dodatkowe kursy linii nr 16 w soboty, niedziele i święta  na skróconej trasie przejazdu pomiędzy przystankami Wapienica Zapora – Lotnisko uruchomione zostaną w okresie od 4 czerwca do 25 września 2022 r.

Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej informuje, że rozkład jazdy dodatkowych kursów został skoordynowany przesiadkowo w obu kierunkach na przystankach Wapienica Centrum z liniami nr 7, 10 i 20,  zapewniając dojazd do terenów rekreacyjnych Doliny Wapienicy.
W porównaniu do wprowadzonego w ub. roku pilotażu wydłużona została trasa przejazdu dodatkowych kursów do pętli Lotnisko. Dzięki wprowadzonym zmianom ulegnie polepszeniu połączenie do terenów rekreacyjnych, w szczególności Osiedla Polskich Skrzydeł.
Dla zmotoryzowanych turystów zaproponowana została możliwość pozostawienia samochodu na dwóch parkingach zlokalizowanych wzdłuż trasy przejazdu linii:
– przy ul. Jaworzańskiej (obok Szkoły Podstawowej nr 32) – przesiadka do autobusu linii nr 16 na przystanku Wapienica Centrum;
– przy ul. Jaworzańskiej (obok Stadionu lekkoatletycznego Sprint) – przesiadka do autobusu linii nr 16 na przystanku Wapienica Stadion.
Nowe rozkłady jazdy są już dostępne w aplikacji OnTime oraz na stronie: https://rozklady.bielsko.pl/# 
Aby wyszukać nowy rozkład jazdy, należy wybrać numer linii, kliknąć na konkretny przystanek, a następnie wybrać z kalendarza datę 4 czerwca.

r

 

Na zdjęciu mapa z informacja o dodatkowych kurasach