Dla strażaków z Leszczyn

Na zdjęciu stojący ludzie fot. Grzegorz Macura

Ochotnicza Straż Pożarna w Bielsku-Białej Leszczynach powitała pierwszy w swojej 115-letniej historii fabrycznie nowy samochód. Wprowadzeniu nowego pojazdu do jednostki towarzyszył dzień otwarty, w trakcie którego prezentowano sprzęt ratowniczy, były atrakcje dla dzieci i słodki poczęstunek. 


Nowy pojazd to lekki samochód marki Peugeot przeznaczony do zadań operacyjno-rozpoznawczych, tzw. mniejszych zagrożeń. Wyposażony jest między innymi w podstawowy sprzęt ratownictwa medycznego, środki do neutralizacji substancji chemicznych i piły łańcuchowe. 
Nowy nabytek to pierwszy fabrycznie nowy sprzęt, jaki w swojej 115-letniej historii otrzymała OSP Leszczyny. Do tej pory strażacy z Leszczyn wykorzystywali samochody z drugiej ręki. Nowy powitano więc hucznie, zawyły syreny i odpalono race. 


Warto przypomnieć, że ochotnicy z Leszczyn wywalczyli sobie środki na ten samochód w Budżecie Obywatelskim Bielska-Białej, zwycięski projekt nosił nazwę Bezpieczeństwo domeną OSP. Strażaczki i strażacy tej jednostki od 115 lat niosą pomoc społeczności lokalnej, chroniąc dorobek, mienie oraz życie mieszkańców osiedli Leszczyny i Złote Łany oraz bielszczan zamieszkały w innych częściach miasta.


JacK