Dane statystyczne w jednym miejscu

pierwsza strona rocznika statystycznego fot. materiały wydawcy

Kolejna edycja z serii Roczniki statystyczne pojawiła się na stronie internetowej Urzędu Statystycznego w Katowicach. Publikacja dostarcza informacji o poziomie i jakości życia społeczeństwa, uwarunkowaniach gospodarczych oraz środowisku województwa śląskiego.

Rocznik Statystyczny Województwa Śląskiego 2022 dostępny jest pod adresem https://katowice.stat.gov.pl/publikacje-i-foldery/roczniki-statystyczne/rocznik-statystyczny-wojewodztwa-slaskiego-2022,4,22.html. Dane w nim zawarte zgrupowano w 21 działach tematycznych. Dodatkowo w formie aneksu zamieszczono informacje na temat Delimitacji Obszarów Wiejskich (DOW) w województwie śląskim. Tablice statystyczne wzbogacono mapami i wykresami. Dzięki wizualizacji zjawisk publikacja ma charakter poglądowy, zachowując przy tym swoją funkcję informacyjno-poznawczą.

Rocznik zawiera również wstępne wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 dotyczące stanu i struktury ludności oraz zasobów mieszkaniowych. Po raz pierwszy opublikowano też informacje o nakładach pracy w gospodarstwach rolnych opracowane na podstawie wyników Powszechnego Spisu Rolnego 2020. W stosunku do ubiegłorocznej edycji zmienił się zakres niektórych danych, w tym informacji pochodzących z Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności, opracowanych z zastosowaniem zmienionych w 2021 r. zasad wyznaczania kategorii osób na rynku pracy. W tym samym roku w badaniach dotyczących rolnictwa wprowadzono zmiany metodologiczne, w wyniku których dane prezentuje się bez podziału na formy własności.

Urząd Statystyczny w Katowicach zachęca do odwiedzania stron stat.gov.pl/ i katowice.stat.gov.pl/ i korzystania z bogatych zasobów statystyki publicznej, służy również pomocą techniczną i merytoryczną w poszukiwaniu danych.

źródło: Urząd Statystyczny w Katowicach