Czerwone pojemniki na elektryczne śmieci

Na zdjęciu czerwony pojemnik na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny Czerwony pojemnik na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny

25 charakterystycznych czerwonych pojemników na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny zostanie ustawionych w tym roku w mieście. Na mocy zawartego przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej porozumienia, stolica Podbeskidzia dołącza do projektu Elektryczne Śmieci realizowanego wspólnie przez MB Recycling, organizację odzysku CCR oraz Fundację Odzyskaj Środowisko. 

Udział w projekcie Elektryczne Śmieci oznacza w praktyce bezproblemową i bezkosztową utylizację elektrycznych odpadów. Mieszkańcy Bielska-Białej będą mogli wrzucać do czerwonych pojemników zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny nieprzekraczający 50 cm, a więc: laptopy, telefony komórkowe, suszarki czy tostery. Odbiór sprzętów o większych gabarytach, jak pralki czy lodówki, będzie można zgłaszać indywidualnie, dzwoniąc na infolinię: 572 102 102. Warto podkreślić, że porozumienie w żaden sposób nie obciąża budżetu miasta.

Urząd Miejski w Bielsku-Białej nieustannie podejmuje działania dążące do ulepszania systemu gospodarowania odpadami w mieście. Dzięki czerwonym pojemnikom zlokalizowanym przy wskazanych altanach śmietnikowych mieszkańcy z łatwością będą mogli pozbyć się elektroodpadów. 

Szczegóły dotyczące projektu Elektryczne Śmieci wraz z listą proponowanych lokalizacji czerwonych pojemników znajdują się na stronie: http://www.czystemiasto.bielsko-biala.pl/
Informacje o samym projekcie Elektryczne Śmieci zamieszczone na stronie internetowej: https://elektrycznesmieci.pl/

r