Czekamy na koncerty

Na zdjęciu Bielska Orkiestra Kameralna Bielska Orkiestra Kameralna, za fortepianem Jacek Obstarczyk, fot. Lucjusz Cykarski, BCK

Na otwarcie sal koncertowych i na możliwość ponownego zaproszenia swojej publiczności czeka Bielskie Centrum Kultury. Planowane przez tę instytucję kultury na koniec stycznia koncerty zostały przeniesione na dalsze terminy. Pierwszym zapowiadanym na luty wydarzeniem jest oscarowy Koncert walentynkowy Bielskiej Orkiestry Kameralnej.

Na stronie internetowej Bielskiego Centrum Kultury https://www.bck.bielsko.pl/ i na Facebooku tej instytucji https://www.facebook.com/BCKBIELSKOB można obejrzeć najnowszy odcinek z lubianej przez najmłodszych serii poranków muzycznych – SuperWirtuozi. Muzyczni bohaterowie kolejny raz stają przed trudnym, jednak ekscytującym i pełnym przygód wyzwaniem. Pan Fałsz nie daje za wygraną, znalazł sposób na ostateczne zniszczenie muzyki na całym świecie, wypuszczając FałszoWirusa - swoją tajną broń siejącą muzyczny zamęt na całej planecie. Hania M. wraz ze swoim odważnym opiekunem postanawia stawić czoła wyzwaniu, kolejny raz szukając ratunku w innej czasoprzestrzeni. Gdzie tym razem znajdzie się Hania i jak zakończy się jej misja - odpowiedź na to pytanie młodzi melomani znajdą w najnowszym odcinku SuperWirtuozów.

26 stycznia Bielskie Centrum Kultury planowało prezentację wielkiej gali wiedeńskej z gwiazdami - Viva Wiedeń – Viva Broadway. Przedłużenie obowiązujących obostrzeń pandemicznych uniemożliwiło zaproszenie widzów w tym terminie, dlatego koncert został przeniesiony na 26 lutego o godz. 18.00. Z tego samego powodu 30 stycznia nie odbędzie się występ młodej, utalentowanej wokalistki popowej ukrywającej się pod pseudonimem sanah. Miał to być pierwszy koncert z nowego cyklu przygotowanego przez BCK pod nazwą Inne brzmienie miasta. Nowy termin recitalu sanah to 15 kwietnia o godz. 17.00. Z kolei koncert Queen symfonicznie – planowany na 31 stycznia – został przeniesiony na 16 stycznia 2022 r.

Na początku lutego w BCK miał wystąpić popularny śpiewający aktor Paweł Domagała - 5 i 6 lutego, jego koncert został przeniesiony na 18 i 19 września o godz. 20.00. Bielskie Centrum ma nadzieję spotkać się ze swoją publicznością po pandemicznej przerwie 14 lutego o godz. 18.00 podczas Koncertu walentynkowego. Jego program wypełnią piękne piosenki z filmów nagrodzonych Oscarem – Nagrodą Amerykańskiej Akademii Filmowej. Wykonają je Bielska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Jacka Obstarczyka oraz soliści - Marta Florek, Joanna Smajdor i Daniel Cebula-Orynicz. Bilety na ten koncert kosztują 80 i 40 zł.

Kolejnym lutowym koncertem BCK będzie Muzyczna ballada Europy, czyli występ Orkiestry im. Telemanna, skrzypka Piotra Sadowskiego i solistów 24 lutego o godz. 18.00. Koncerty dla wszystkich to kolejny cykl muzyczny BCK, który cieszy się wielkim zainteresowaniem publiczności. Bilety na te koncerty mają symboliczne ceny 15 i 7 zł, a ich część rozdawana jest bezpłatnie podopiecznym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Tym razem koncert odbywa się pod hasłem Radość miłości, a jego program wypełnią utwory takich kompozytorów, jak: F. Chopin, J. Lanner, F. Lehar, F. Kreisler, S. Moniuszko i J. Vidak. 

26 lutego o godz. 18.00 w gali Viva Wiedeń – Viva Broadway wystąpią Orkiestra Kameralna WM Ensamble pod dyrekcją Woytka Mrozka oraz soliści: sopranistka Edyta Piasecka, mezzosopranistka Agata Sava, skrzypek Artur Banaszkiewicz i The 3 Polish Tenors - Sylwester Targosz-Szalonek, Aleksander Kruczek, Sławomir Naborczyk. Wykonawcy zabiorą melomanów i miłośników wokalistyki w klimatyczną podróż muzyczną. Usłyszymy największe światowe przeboje z repertuaru J. Straussa, F. Lehara, I. Kalmana, A. Bocellego oraz wiele innych. Bilety na ten koncert kosztują 80 i 40 zł.

Na kolejny koncert z nowego cyklu muzycznego Bielskiego Centrum Kultury Inne brzmienie miasta BCK zaprasza 27 lutego o godz. 17.00, wystąpi Baranovski. To błyskotliwy projekt 29-letni wokalisty, muzyka, producenta i autora piosenek Wojtka Baranowskiego, znanego m.in. z występów z grupą Xxanaxx. Na początku 2018 roku rozpoczął solową działalność, zaledwie półtora roku później miał już na swoim koncie cztery radiowe przeboje, nominację do nagrody Fryderyka w kategorii fonograficzny debiut roku, a z koncertami zaliczył niemal wszystkie najważniejsze festiwalowe sceny w kraju. Zdobył złote płyty dla singli - Dym i Zbiór, platynową dla Luźno i podwójnie platynową dla Czułego miejsca. W październiku 2019 r. premierę miała oczekiwana debiutancka płyta Baranovskiego zatytułowana Zbiór, w zgodnej opinii krytyków to jeden z najbardziej udanych albumów w polskim popie ostatnich lat. Wydawnictwo przyniosło autorowi kolejne trzy nominacje do Fryderyków i uzyskało status złotej płyty. Bilety na ten koncert kosztują 60 i 30 zł.

W dalszych planach BCK są - występ nastoletniej finalistki drugiej edycji konkursu The Voice Kids – Viki Gabor 22 marca o godz. 17.00 (bilety 60 i 30 zł) czy bawiąca do łez komedia Wiesz, że wiem z udziałem plejady aktorów scen warszawskich Leszka Lichoty, Magdaleny Stużyńskiej/Ilony Wrońskiej, Michała Czerneckiego/Przemysława Sadowskiego czy Magdaleny Lamparskiej/Agnieszki Castellanos – 11 kwietnia o godz. 19.00 (bilety 80 i 40 zł).

W związku z panującą epidemią koronawirusa Bielskie Centrum Kultury informuje, że program imprez może ulec zmianie, o wszystkich zmianach BCK informuje na bieżąco na stronie https://www.bck.bielsko.pl/. Bilety zakupione na imprezy przeniesione na nowy termin zachowują ważność i nie trzeba ich wymieniać. Ze względu na regulacje związane z pandemią, BCK zastrzega sobie możliwość zmiany miejsc.

wag