Czas lodowych igraszek

Na zdjęciu stojący ludzie fot. organizator

Już od tygodnia czynne jest lodowisko w kompleksie sportowym Orlik przy ul. Piastowskiej, w Parku Słowackiego. Rozpoczęły się już zapowiadane przez BBOSiR warsztaty jazdy na łyżwach dla dorosłych. W sobotę 18 listopada rusza nauka jazdy na łyżwach dla najmłodszych. 

Sezonowe lodowisko w Parku Słowackiego ma 1000 m² i jest przykryte halą namiotową o wymiarach 45 m x 29 m. Do dyspozycji łyżwiarzy są ławeczki do zmiany obuwia, szafki na kłódkę oraz wypożyczalnia łyżew.
Lodowisko działa od godz. 8.00 do 21.45 z kilkoma przerwami technicznymi. 

Harmonogram, cennik oraz regulamin korzystania z lodowiska zainteresowani znajdą na stronie Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Istnieje możliwość zakupu biletów przez sklep internetowy.  

Na lodowisku co roku organizowane są m.in. warsztaty nauki jazdy na łyżwach dla dzieci i dorosłych, zawody oraz imprezy. Pierwsza z nich - Mikołaj na lodzie - już 6 grudnia. Z pewnego źródła wiemy, że Mikołaj będzie miał dla dzieci niespodzianki 
W ferie zimowe, w ramach akcji Zima w mieście, zaplanowano karnawał na lodzie dla dzieci, a 14 lutego odbędą się Walentynki (ta impreza w poprzednim sezonie cieszyły się dużym zainteresowaniem dorosłych i młodzieży, jak widać na zdjęciach).
Zapowiedzi cyklicznych imprez będziemy przekazywać na bieżąco. 
 
Od niedawna w hali lodowiska działa nowy zestaw nagłośnieniowy – zabawie na lodowisku towarzyszą utwory muzyczne zgłaszane przez bielskich amatorów łyżwiarstwa do BBOSiR-u. 

JacK