Co Ty wiesz o kobietach?!

Na zdjęciu plakat Ze zbiorów Jacka Kachla

Już niebawem na deski Teatru Polskiego w Bielsku-Białej powróci Fabryka Sensacji Proszyk & Kachel. Będzie to kolejna odsłona opowieści o historii miasta – z niezwykłej perspektywy dwóch historyków- pasjonatów, Jacków: Proszyka i Kachla. 

13 marca o godzinie 19.00, tuż pod Dniu Kobiet, bielski Teatr Polski zaprasza na kolejny wieczór historyczny w cyklu Fabryka Sensacji Proszyk & Kachel pt. Co Ty wiesz o kobietach? Tym razem tematem fabryki będzie kobieta i jej świat. Dowiemy się, jak kobiety dbały o urodę i zdrowie, jak radziły sobie w relacjach damsko-męskich, co je napawało radością, a co zasmucało.


- Analiza prasy dla pań to świetny temat dla socjologów i felietonistów. Jednak i historyk może tu znaleźć sporo informacji o tym, jak zmieniało się życie, moda, problemy i rozterki czytelniczek tzw. prasy kobiecej -informują Jacek Proszyk i Jacek Kachel. - Chcemy zaproponować wycieczkę machiną czasu. Podczas tej podróży przeniesiemy się o ponad 100 lat wstecz, aby zobaczyć podobieństwa i różnice ówczesnej i dzisiejszej oferty dla pań. Jednocześnie lojalnie uprzedzamy, że to będzie męski punkt widzenia, z przymrużeniem oka – dodają twórcy.  


W sposób szczególny podczas przedstawienia ukazana zostanie moda – nie ta dzisiejsza, ale i z 1912 roku. Zobaczymy, jak się nosiły damy w pierwszych latach 20-lecia międzywojennego. W rolach modelek wystąpią… i tu niespodzianka. 
– Nie ukrywamy, że przekonanie tych najpiękniejszych modelek, aby wystąpiły, nie było łatwe, ale specjalnie dla nas się zgodziły. Nie możecie tego nie zobaczyć! - zachęcają z uśmiechem Jacek Kachel i Jacek Proszyk.


Przybywajcie zatem 13 marca do Teatru Polskiego, a tam dojdzie do morderstwa i pani zabije… No kogo? Dowiecie się na miejscu. 


r

Na zdjęciu plakat

 

Na zdjęciu stojący ludzie

 

Na zdjęciu stojący ludzie

 

Na zdjęciu stojący ludzie

 

Na zdjęciu stojący ludzie

 

Na zdjęciu stojący ludzie