To co łączy – ta co dzieli

Na zdjęciu jedna z nagrodzonych pocztówek w ubiegłorocznym konkursie Na zdjęciu nagrodzona w 2020 r. praca Mateusza Guzowskiego, fot. Dom Kultury w Olszówce

Do przygotowania miejskich pocztówek zachęca Domu Kultury w Olszówce, który po raz 9. przygotował konkurs plastyczny Pocztówka z Bielska-Białej, to co łączy – ta co dzieli

Konkurs ma charakter otwarty, bez ograniczenia wiekowego. Prace można wykonać w takich technikach, jak: fotografia artystyczna, grafika komputerowa, grafika warsztatowa, kolaż (techniki kombinowane), malarstwo czy rysunek. Pracę należy wykonać samodzielnie, zrobić zdjęcie w dobrej jakości i przesłać na adres: e-mail: olszowka@mdk.bielsko.pl z dopiskiem Pocztówka z Bielska-Białej.

Na prace w tym konkursie Dom Kultury w Olszówce czeka do 15 maja 2021 r. Ogłoszenie wyników zaplanowano on-line 26 maja 2021 o godz. 18.00 na stronie internetowej https://www.mdk.bielsko.pl/dkolszowka oraz na Facebooku DK: https://www.facebook.com/DomKulturyWOlszowce i na kanale YouTube.

Najlepsze dzieła konkursowiczów DK wydrukuje w formie pocztówek - każdy laureat dostaje swoją wydrukowaną pocztówkę -  oraz na banerach, które można będzie oglądać przez cały czerwiec w przestrzeni miejskiej Cygańskiego Lasu. Pokonkursowa wystawa prezentowana będzie w dniach 26 maja -25 czerwca  w Domu Kultury w Olszówce oraz on-line.

Konkurs na pocztówkę corocznie towarzyszy Dniom Bielska-Białej, które w tym roku ze względu na pandemię odbędą się na przełomie sierpnia i września. Święto miasta zaplanowano w dniach od 27 sierpnia do 5 września 2021 r.

wag

Na zdjęciu plakat zapowiadający konkursNa zdjęciu Jedna z nagrodzonych prac
Na zdjęciu Jedna z nagrodzonych prac
Jedna z nagrodzonych w poprzedniej edycji konkursu prac