Brąz dla Wiktorii Tereszczak

Na zdjęciu Wiktoria Tereszczak i trener Marcin Paszko Wiktoria Tereszczak i trener Marcin Paszko, fot. Facebook Klubu Ring Bielsko

W rozgrywanych w Kielcach Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Boksie reprezentantka Klubu Bokserskiego Ring Bielsko Wiktoria Tereszczak zdobyła brązowy medal. 

Wiktoria Tereszczak przegrała w półfinale po zaciętej walce z lepiej dysponowaną reprezentantką Rosji, aktualną mistrzynią Europy i tym samym zdobyła brązowy medal mistrzostw świata. 

Jednak zapisuje się na kartach historii polskiego boksu!!! To naprawdę ogromny sukces i pokazuje potencjał naszej zawodniczki, która właśnie dzisiaj kończy karierę juniorską i wchodzi w świat boksu seniorów... Gratulujemy Wiktoria! Jesteśmy dumni. W czwartek finały, dekoracja medalistek i wracamy do domu! Dziękujemy tym, którzy wspierają działania naszego klubu i są także częścią naszych sukcesów – napisał na swoim Facebooku Klub Bokserski Ring Bielsko.

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Boksie w Kielcach zostały przygotowane we współpracy ze Światową Federacją Boksu Olimpijskiego (AIBA). W turnieju udział bierze 414 młodych pięściarek i pięściarzy, w tym 140 zawodniczek oraz 274 zawodników z całego świata oraz około 449 członków ekip, przedstawicieli federacji, sędziów, itp.

JacK