Bielszczanie czerpią korzyści z zaoszczędzonej energii

Na zdjęciu baner programu źródło: http://www.pnec.org.pl/pl/energianamiare

Prawie pół tysiąca gospodarstw bierze udział w programie Energia na miarę współrealizowanym przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej. Od jego rozpoczęcia minął już rok. Program ma pomóc mieszkańcom w budowaniu świadomego podejścia do zarządzania energią elektryczną i cieplną w domach. 

W ramach programu bielszczanie mogli porozmawiać z doradcami energetycznymi o swoich sposobach zarządzania energią, a także znaleźć proste i niedrogie rozwiązania pozwalające na jej lepsze wykorzystanie. Każde gospodarstwo otrzymało także energetyczny pakiet, dzięki któremu możliwe było wdrożenie pierwszych zmian. 

Wcielane w życie, od momentu dołączenia do programu w ubiegłym roku, dobre nawyki i będące ich skutkiem zmiany w zużyciu energii mogą teraz przynieść dodatkowe korzyści! Nadszedł czas na przekonanie się, jakie oszczędności energii udało się osiągnąć w poszczególnych gospodarstwach. 

Wydział Ochrony Środowiska i Energii Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej zachęca wszystkich uczestników programu do przekazywania informacji o wypracowanych oszczędnościach: 
- W konkursie Energia na miarę czekają na Państwa wartościowe nagrody, które zostaną przyznane w dwóch kategoriach - oszczędzanie energii elektrycznej oraz oszczędzanie energii cieplnej. 

Nagrody główne otrzyma 3 uczestników w każdej z dwóch kategorii. Będzie to mały sprzęt AGD o wartości ponad 500 zł. Na pozostałych czekają nagrody dodatkowe, czyli drobne sprzęty energooszczędne dla pierwszych 50 osób, które przekażą swoje dane w ramach konkursu. Liczba nagród limitowana!  

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przekazanie do 31 czerwca 2023 r. informacji o zużyciu i opłatach za energię elektryczną i cieplną w Państwa gospodarstwie domowym w okresie od 1 maja 2022 r. do 30 kwietnia 2023 r. na podstawie otrzymanych rachunków. Dane zostaną porównane z informacjami przekazanymi w 2022 r. w ramach spotkania z doradcą energetycznym oraz przeliczone na procentowe oszczędności.

Zgłoszenie oszczędności będzie możliwe: 
- za pomocą FORMULARZA – będzie on dostępny na stronie internetowej programu Energia na miarę oraz przekazany bezpośrednio do Państwa drogą mailową. Dzięki temu będzie można najszybciej przekazać do nas informacje samodzielnie.
- za pomocą ROZMOWY TELEFONICZNEJ – skontaktujemy się z tymi, którzy nie przekazali swoich danych elektronicznie. Dzięki temu dane zostaną przekazane w bezpośredniej rozmowie.

Program jest finansowany ze środków unijnych. W razie pytań organizatorzy zachęcają do kontaktu z osobami odpowiedzialnymi za realizację programu. Można to zrobić telefonicznie dzwoniąc pod numer: +48 12 429 17 95 lub mailowo pisząc na adres: biuro@pnec.org.pl

Ze szczegółami można zapoznać się na stronie: http://www.pnec.org.pl/pl/energianamiare. Dostępny jest tam również regulamin konkursu i wszystkie ważne informacje.