Bezpieczny SK8park & pumptrack

Na zdjęciu skatepark fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

Plakat informujący o akcjiPolicjanci oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej i Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji 3 sierpnia pojawią się w skateparku na Błoniach, żeby zadbać o bezpieczeństwo jego użytkowników.

Śląska policja startuje z nową akcją profilaktyczną pod nazwą Bezpieczny SK8park & pumptrack, skierowaną do miłośników jazdy na deskorolkach, łyżworolkach i rowerach wyczynowych oraz do osób korzystających z aktywnego wypoczynku w skateparkach. Zostanie ona zainaugurowana 3 sierpnia br. wspólnie z przedstawicielami lokalnych samorządów. 
Akcja Bezpieczny SK8park & pumptrack została zainicjowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach. W jednym dniu w kilkudziesięciu miastach województwa śląskiego przeprowadzone zostaną zajęcia mające na celu przybliżenie zasad bezpiecznego korzystania z tego typu obiektów sportowych. W programie są gry oraz konkursy z ciekawymi nagrodami.
W naszym regionie akcja odbędzie się w dwóch miejscach równocześnie: w Bielsku-Białej na terenach rekreacyjnych Błoni przy ul. Pocztowej 32 oraz w Kozach na terenie skateparku przy ul. Szkolnej 5.
Zdaniem policji, do najczęstszych przyczyn wypadków na skateparku należą:
- brak odpowiedniego wyposażenia, takiego jak kask czy ochraniacze;
- nieprzystosowany do wyczynowej jazdy sprzęt;
- brawura i brak umiejętności.
Takie samo zagrożenie stwarzać mogą pozostające bez opieki dzieci, które - nieświadome niebezpieczeństwa - poruszają się między rozpędzonymi i wykonującymi ewolucje użytkownikami obiektu.

opr. JacK 

źródło: http://bielsko.slaska.policja.gov.pl