Bezpieczna jazda

Na zdjęciu specjalny patrol na ul. Górskiej fot. archiwum Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej

W ramach akcji Bezpieczna jazda specjalny patrol policyjny mający w składzie księdza stanął przy ruchliwej ulicy Górskiej w Bielsku-Białej oraz w Wilkowicach przy Urzędzie Gminy. Grupą, do której szczególnie postanowiono zwrócić się z apelem o bezpieczne zachowanie na drodze, byli tym razem rowerzyści.

Akcję zorganizowała Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej wspólnie z Komendą Miejską Policji w Bielsku-Białej.
Jak tłumaczy aspirant Ilona Michalczyk z Wydziału Ruchu Drogowego bielskiej komendy, w okresie wakacyjnym rowerzyści są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo na drogach.

- Chcemy po raz kolejny uświadomić kierowcom, że nie tylko oni są uczestnikami ruchu drogowego. Jednym z zadań Caritas jest ochrona życia ludzkiego. To szeroki termin i dotyczy także tego, jak się zachowujemy na drodze. Ważne, by dbać o życie drugiego człowieka i samego siebie – powiedział uczestniczący w policyjnej akcji ks. Tomasz Niedziela.

Patrol z kapłanem to nie pierwsza wspólna inicjatywa policjantów Wydziału Ruchu Drogowego i bielskiej Caritas. W zeszłym roku w adwencie policjanci prowadzili akcję Bądź widoczny na drodze. Podczas spotkań w kościołach po mszach adwentowych mundurowi rozdawali przygotowane przez Caritas opaski odblaskowe.

JacK 

Źródło: http://caritas.bielsko.pl/2020/07/27/caritas-diecezji-bielsko-zywieckiej-wspolnie-z-bielska-drogowka-w-akcji-bezpieczna-jazda/dscn5322/