Autobusy na rowerowy Puchar Świata

Na zdjęciu autobus fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

Uwaga, miłośnicy sportu rowerowego! W związku organizacją w Bielsku-Białej Pucharu Świata MTB UCI Enduro, w dniach 17 i 18 maja (piątek i sobota) miasto uruchamia dodatkowe kursy autobusów linii nr 10. 


Dziesiątki ułatwią dojazd na miejsce rowerowej imprezy oraz do strefy kibica na mikuszowickich Błoniach, kursując na skróconej trasie przejazdu Piastowska Dworzec - Uniwersytet Błonia - Warszawska Dworzec.


W piątek w godz. ok. 16.30–22.30 oraz w sobotę w godz. ok. 7.30–22.30 autobusy na ww. trasie będą kursowały ze zwiększoną częstotliwością co ok. 15–30 min. Uruchomiony zostanie kurs o godz. 23.26 z przystanku Uniwersytet Błonia do przystanku Cieszyńska Hulanka, a następnie do Zajezdni MZK przez Os. Beskidzkie i Os. Karpackie.


Odjazdy autobusów linii nr 10 na miejsce imprezy z rejonu dworca Bielsko-Biała Główna oraz dworca autobusowego będą odbywały się z przystanku zlokalizowanego przy przejściu podziemnym na ul. Piastowskiej — Piastowska Dworzec. Przystanek najbliżej strefy kibica (oddalony o ok. 700 m) to przystanek początkowo-końcowy linii nr 10 — Uniwersytet Błonia. Powrót w rejon dworców kolejowego i autobusowego odbywa się do przystanku przy ul. 3 Maja w rejonie przejścia podziemnego — 3 Maja Dworzec (dla kursów w kier. Wapienicy) — lub do przystanków 3 Maja Dworzec oraz Warszawska Dworzec (dla dodatkowych kursów skróconych). 


Dojazd do rejonu strefy kibica możliwy jest także za pomocą linii nr 12 do przystanku Uniwersytet Błonia oraz liniami nr 24 i 57 do przystanku Bystrzańska Urząd Skarbowy.


Specjalne rozkłady jazdy obowiązujące w dniach 17 - 18 maja są już dostępne w aplikacji OnTime oraz na stronie rozklady.bielsko.pl


oprac. JacK