Autobusem w góry 

Na zdjęciu autobus Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej na przystanku fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej zachęca do korzystania z transportu publicznego przy planowaniu wycieczek górskich oraz wycieczek na tereny rekreacyjne dookoła miasta.

O tym, że stolica Podbeskidzia leży w górach, nie trzeba nikogo przekonywać. Widać to, rozglądając się dookoła. Jednak aby ruszyć na wędrówkę po górskich trasach, trzeba dostać się z miejsca zamieszkania do podnóża szczytu. Udanie się tam własnym środkiem transportu powoduje duże komplikacje, związane nie tylko z samym dojazdem, ale - co równie ważne - z poszukiwaniem miejsca parkingowego. Dlatego bielski MZK zachęca, byśmy - planując wycieczkę w góry lub na podmiejskie tereny rekreacyjne - korzystali z miejskich autobusów.

W każdy weekend wakacji – przy sprzyjających warunkach atmosferycznych - linie nr 1, 7, 8 oraz 16, kursujące do najpopularniejszych terenów rekreacyjnych, obsługiwane są wyłącznie taborem przegubowym.
Linia nr 1 - osiedle Beskidzkie - Cygański Las - ułatwi nam dojazd do kąpieliska Start w Olszówce, w pobliże górskich szlaków na Kozią Górkę i Szyndzielnię. 
Linią nr 7 - Wapienica - Szyndzielnia - dojedziemy do Kolei Linowej Szyndzielnia, Bielsko-Bialskiego Ośrodka Rekreacyjno-Narciarskiego Dębowiec oraz szlaków na Dębowiec i Szyndzielnię. 
Linia nr 8 - Dworzec PKP - Szyndzielnia - podobnie jak linia nr 7 doprowadzi nas do pod Szyndzielnię i Dębowiec.
Linia nr 11 z Dworca PKP do Straconki zawiezie nas na Bulwary Straceńskie i do górskich szlaków na Chrobaczą Łąkę, Przegibek, Magurkę Wilkowicką. 
Linia nr 16 - Dworzec PKP - Wapienica Zapora - pozwoli nam dotrzeć w rejon Zapory i Doliny Wapienicy oraz górskich szlaków na Szyndzielnię i Błatnią. 
Linia nr 24 - Wapienica - Mikuszowice - pozwoli nam dojechać do Błoni oraz w rejon szlaków turystycznych wiodących na Kozią Górę oraz Szyndzielnię. 

JacK 

źródło: https://komunikacja.um.bielsko.pl/index.php/2020/07/30/linie-autobusowe-do-terenow-rekreacyjnych/

 

Na zdjęciu tablica informująca o zaletach korzystania z komunikacji miejskiej