Akademia Seniora już na wakacjach

Na zdjęciu stojący ludzie fot. Jacek Kachel Wydział Prasowy UM w BB

Poetycko, ale też z przytupem i śpiewem, społeczność Akademii Seniora zakończyła rok akademicki.


24 czerwca w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz członkowie Akademii Seniora oficjalnie zakończyli swoje działania w roku akademickim 2023/2024. Zamiast jednak żmudnego podsumowania było barwne, wesołe spotkanie - momentami z przytupem, ale też z poetycką zadumą.


- Nasze zakończenie jest takie, jaka jest nasza akademia. Jesteśmy różnorodni, mamy bardzo różne zainteresowania i wrażliwość, ale łączy nas wszystkich to, że chcemy się spotykać i wspólnie spędzać aktywnie czas - podkreśliła przewodnicząca Stowarzyszenia Akademii Seniora Lilianna Zarębińska. 
Podczas spotkania kończącego rok akademicki zaprezentowało się kilka grupy działających w akademii. Było radosne śpiewanie popularnych wakacyjnych przebojów, były tańce w gorących rytmach, ale i chwila zadumy nad poezją Czesława Miłosza.
Galą rozpoczęła miniprelekcja Zofii Hacagi o twórczości Czesława Miłosza zilustrowana poematem pt. Orfeusz i Eurydyka. W wakacyjną atmosferę wprowadzili Grupa Wokalna As-dur wesołymi, beztroskimi piosenkami oraz Zespół Taneczny AS+ ognistym cygańskim tańcem. Całość - jak to zwykle bywa w takich okolicznościach - dopełniły podziękowania, gratulacje, a dla najbardziej aktywnych dyplomy i kwiaty. 

Zebrani odśpiewali hymn akademii: 
Jak dobrze nam na Podbeskidziu
Stąd prawie można sięgnąć gwiazd
Codziennie słońce z bliska witać
Słuchać, jak wokół szumi las

Jak dobrze nam w Stowarzyszeniu
Z różnych okazji spotkać się
Odpędzić smutki, pobyć w grupie
Energią naładować się

Jak dobrze nam co poniedziałek
Na wykład w Kubiszówce przyjść
Posłuchać co nowego w planach
W wybornym towarzystwie być

Jak dobrze nam rozruszać ciało
Jest w czym wybierać, druhu mój
Pieszo lub rower, joga, basen
Czy taniec do utraty tchu

Jak dobrze nam coś namalować
Popstrykać fotki, skrobnąć wiersz
Pokazać sztukę, rękodzieło
I śpiewać, śpiewać, śpiewać też
.


- Powyższe słowa piosenki-wizytówki najlepiej mówią o tym, co dzieje się w Akademii Seniora, która w radosnej atmosferze z udziałem zaproszonych gości i społeczności akademickiej uroczyście zakończyła rok akademicki 2023/2024. Za nami 12 lat szeroko rozumianej działalności na rzecz seniorów naszego miasta i okolic. To seniorzy dla seniorów tworzą tę bezpieczną, przyjazną przestrzeń, miejsce zwane Stowarzyszeniem Akademia Seniora, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie. Wystarczy wyjść z domu, Jeśli do działań, o których mowa w piosence-wizytówce, dodamy jeszcze popularne spacerówki i sąsiadówki, wspólne wyjścia do kina, na koncerty i do teatru, spotkania brydżowe i literackie oraz zajęcia językowe - mamy pełny wachlarz propozycji, z których może korzystać słuchacz akademii - mówiła Lilianna Zarębińska.


Kończąc uroczystość przewodnicząca zarządu Akademii Seniora zaprosiła wszystkich, którzy lubią przebywać w sympatycznym towarzystwie, realizując równocześnie swoje zainteresowania, ucząc się i bawiąc, do akademii w nowym roku 2024/2025.
Zapisy na ten nowy akademicki rok rozpoczną się już 2 września 2024 r. w biurze w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz przy ul. Słowackiego 17. Szczegóły na stronie www.stowarzyszenie-as.pl i na FB.

JacK

Na zdjęciu siedzący ludzie

 

Na zdjęciu siedzący ludzie

 

Na zdjęciu stojący ludzie

 

Na zdjęciu siedzący ludzie

 

Na zdjęciu stojący ludzie

 

Na zdjęciu stojący ludzie

 

Na zdjęciu stojący ludzie

 

Na zdjęciu siedzący ludzie

 

Na zdjęciu stojący ludzie