Adepci na teatralnych deskach

Na zdjęciu spektakl Imago Spektakl Imago, fot. archiwum Domu Kultury w Kamienicy

Przygotowywane corocznie przez Dom Kultury w Kamienicy Bielskie Spotkania Teatralne to kuźnia teatralnych talentów oraz forum artystycznych doświadczeń młodych twórców teatru i ich instruktorów. W tym roku – wyjątkowo, jak wszystko wokół – jubileuszowe 30. Bielskie Spotkania Teatralne odbędą się on-line 5 grudnia o godz. 18.00 na Facebooku kamienickiego DK.

- W organizowanych przez Dom Kultury w Kamienicy od 1990 roku Bielskich Spotkaniach Teatralnych walczyło o główną nagrodę, czyli Złotą Kurtynę, 450 teatrów amatorskich z województwa śląskiego. Okazję do konfrontacji z różnymi formami teatralnymi, do wzajemnego integrowania się młodzieży z różnych środowisk, a także poznania naszego miasta, miało 8.100 aktorów-amatorów. Imprezę tę, na stałe wpisaną do kalendarza kulturalnego województwa śląskiego, swoją obecnością uświetnili m.in. Piotr Machalica, Piotr Cyrwus, Maja Barełkowska, Anna Guzik, Dariusz Gnatowski, Marta Bizoń, Andrzej Sikorowski, Olga Bończyk i Marta Gzowska-Sawicka – informuje kierownik Domu Kultury w Kamienicy Halina Pisowadzka. - Podczas spotkań mieliśmy okazję cieszyć się spektaklami w różnych stylach i konwencjach, o trudnych i ważnych dla młodego pokolenia tematach. Oglądaliśmy realizację sztuk antycznych, spektakle teatru ruchu, kabarety, teatry lalkowe czy poetyckie teatry wspomnień. Przez pięć lat -  dzięki gościnności dyrekcji Teatru Lalek Banialuka  - właśnie tam prezentowaliśmy laureatów naszych spotkań. Jubileuszowe Bielskie Spotkania Teatralne objął honorowym patronatem prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, natomiast poprzednim edycjom patronował Magazyn Samorządowy W BIELSKU-BIAŁEJ – dodaje szefowa DK w Kamienicy.

Jubileuszowe spotkanie odbędzie się 5 grudnia o godz. 18.00 on-line na Facebooku Domu Kultury w Kamienicy: https://www.facebook.com/dom.kultury.w.kamienicy oraz na stronie Miejskiego Domu Kultury w Bielsku-Białej: http://www.mdk.bielsko.pl/
W programie zaplanowano spektakl Teatru Manufaktura pt. Imago w reżyserii Anny Maśki, Spotkanie z… fragmenty utworów K.I. Gałczyńskiego w interpretacji Jadwigi Grygierczyk oraz wystawę zdjęć z różnych edycji Bielskich Spotkań Teatralnych pt. Zatrzymane w kadrze.

wag

na zdjęciu plakat jubileuszowych Bielskich Spotkań Teatralnych