11. Tydzień Świadomości Czerniaka

Na zdjęciu badanie pacjenta zdjęcie ze strony: https://www.facebook.com/znamieznamje/

Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja. Jego organizatorem jest Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowy Instytut Badawczy.

Za pośrednictwem tegorocznego hasła Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA Narodowy Instytut Onkologii im Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowy Instytut Badawczy zwraca uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.
 
Ambasadorkami XI Tygodnia Świadomości Czerniaka zostały aktorki, mama i córka, Maria Winiarska oraz Zofia Zborowska-Wrona. W myśli zasady Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA zachęcają wszystkich do rozwagi i priorytetowego traktowania swojego zdrowia, bez konieczności rezygnowania ze swoich ulubionych aktywności. 

r


 

 

Na zdjęciu plakat
Grafika ze strony: https://www.facebook.com/znamieznamje/